Hakkımızda

Piroğlu Metal, CNC işleme, cnc metal işleme

Piroğlu Metal

Piroğlu Metal’in temelleri 1995′ de torna, tamir ve kaynak işlerini yapan bir atölye ile atıldı. Bugün bilgi birikimi ve iş tecrübesi sayesinde kendi alanında uzmanlaşmış kadrosuyla sürekli başarı için müşteri odaklı, kaliteli, tutarlı, zamanında teslimatı ve farklılaşmayı prensip edinmiş bir anlayışla savunma sanayi başta olmak üzere otomotiv ve makine sektörüne hizmet vermeye devam etmektedir. .

Konum olarak Kocaeli’nde yerel ve uluslararası sanayi işletmelerinin yer aldığı Organize Sanayi Bölgesinde yerini almış ve üretimini sürdürmektedir. .

Piroğlu Metal 2011 yılına kadar ağırlıklı olarak otomotiv sektöründe yedek parça imalatına devam etmiştir. Aynı zamanda 2004 yılında Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş ile çalışmaya başlamıştır. Hâlihazırda ağırlıklı olarak Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası, MKE Mühimmat Fabrikası, MKE Çankırı Silah Fabrikası, MKE Silah Fabrikası’na fason üretim yapmaktadır. Uzun yıllar ABD merkezli küresel gıda firmasına “Ürünlere Özel Gıda Teşhir Ekipmanları Ve Gıda Teşhir Standı Üretimi” ve Rusya’ya “Araba Direksiyon ve Parçaları” üretimini yapmıştır. 2021 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü’ne Türkiye’de İlk Defa Yerli Üretim “Açılır Kapanır Cop” imalatını gerçekleştirmiştir.

Başta savunma sanayi olmak üzere yüksek katma değerli ürünleri yerli ve milli üretime destek vererek üretime konusunda uzmanlaşan PİROĞLU METAL; ISO 9001 belgesine sahiptir. Savunma sanayinin beklentileri doğrultusunda iş süreçleri ve bu süreç yapısını destekleyen dokümantasyon alt yapısı ve kayıt sistematiği ile sürekli gelişmeyi hedef edinmiş bir kalite bakış açısı ile tüm süreçlerini yönetmektedir.

PİROĞLU METAL 1995 yılında yolculuğuna çıktığında bir hayali vardı. Şimdi o hayaller doğrultusunda, ülkemiz savunma sanayi sektöründe bir üretim üssü olma yolunda ilerlerken 27 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesiyle savuma sanayinin vazgeçilmezleri arasında yer almayı hedeflemiş bulunmaktadır.

Mevcut tesisine ek olarak 2023 yılında İstanbul İli, Tuzla Belediyesi sınırları içerisinde Sabiha Gökçen Havalimanına 10 Km mesafede, en yakın Pendik Limanı 21 Km ve Dilovası Limanına 25 km mesafede, E 80 İstanbul-Ankara Otobanına 3 Km, 3. Köprü Bağlantı Yoluna komşu olan Organize Sanayi Bölgesindeki kapalı alanı 5.000 m2 olan yeni tesisinde ileri teknoloji ile üretim kapasitesini artırarak emeğinin karşılığını almanın gururunu yaşamak istemektedir.

Hayalimizin peşinden gitmek, firmamıza yakın bir gelecekte büyümenin getireceği imkan ve tüm paydaşlarının katkısı ile birlikte daha çok başarmak istiyoruz…